מעקות - כדי לשמור עליכם!

 
 
 
מעקות למדרגות
 
 
 
מעקה דקורטיבי למדרגות
 
 
 
מעקה מעוצב
 
 
 
מעקה למדרגות
 
 
 
מעקה ירידה מטורפת
 
 
 
מעקה לגרם המדרגות
 
 
 
 מעקה משולב מתכת וזכוכית
 
 
 
מעקה משולב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם נמצאים מסביבנו כמעט בכל רגע נתון, או, אם לדייק, בכל רגע שבו אנו נמצאים ליד גרם מדרגות, מרפסת או גג. הם מעוגלים, ישרים, מפותלים, חלקים, מעוטרים, עבים או דקים, והם עוזרים לרבים מאיתנו בחיי היום יום. אם עוד לא ניחשתם, אנחנו מדברים על מעקות - אותם סורגים הניצבים במקומם על מנת שאנחנו נהיה, או לפחות נרגיש, בטוחים יותר.

כך, למשל, הם אלו המוצבים על גבי גגות או מרפסות במטרה למנוע מאיתנו, העומדים על הגג או על המרפסת, נפילה שיכולה להסתיים באסון. הם גם אלו המוצבים ליד גרמי מדרגות רבים, אם בתוך הבית ואם מחוצה לו, נועדו למנוע, או לפחות להקטין בהרבה את הסיכון לנפילה.
 

ממה מורכבים המעקות?

 
לרוב, המעקות עשויים מתכות, כשהמתכת העיקרית היא ברזל. זאת משום שהברזל הינו מתכת אצילה וחזקה, אשר יכולה לספק לאדם הנעזר במעקה תמיכה יציבה ולהקטין בהרבה את סיכויי נפילתו. יחד עם זאת, ישנם כאלה העשויים מחומרים אחרים כמו עץ או אלומיניום, אולם אז בטיחותם קטנה יותר, למרות שהעיצוב יכול להיות מושלם.

למעשה, בשנים האחרונות תעשייה זו התפתחה רבות, וכיום בכל בית שבו ישנו גרם מדרגות, ניתן לראות מעקה מעוצב עם פיתוחים ועיטורים שונים – כיד הדמיון הטובה של הנפח או של בעל המסגרייה המייצרת.
אולם, על אף התמורות הרבות שמאפיינות את התחום, בטרם נבחר מוצר מסוים כדאי לשים דגש קודם כל על חוזקו ועמידותו, כי הבטיחות חשובה מכל דבר אחר. מכיוון שגם המוצרים העשויים מתכת ניתנים לעיצוב, תוכלו ללא שמץ של ספק למצוא מעקה מעוצב העונה הן על דרישות הבטיחות והן על העדפותיכם העיצוביות.
 
 

מעקות – זה לא הגיל זה התרגיל

 
מוצר זה משמש פעמים רבות גם ילדים רכים וגם אנשים מבוגרים, הזקוקים לתמיכה כאשר הם יורדים או עולים במדרגות. בגלל עובדה זאת, חשוב שהמוצר שאתם בוחרים יהיה חזק ויציב, ויאפשרו לאוחזים בהם להגיע בשלום אל מחוז חפצם.
 
 
 

לשיחת חינם למסגריית נחום לחצו על הטלפון

 
לשיחת חינם לחצו כאן
 
 
 
 

חשוב לדעת – אחריות קבלן

 
אם במעקות עסקינן, חשוב להדגיש כי במקרים רבים קבלן הבונה בית חדש מחויב על פי חוק להתקינם במקומות מסוימים, על מנת לדאוג לבטיחות דיירי הבית. בנוסף, ישנן הגדרות משפטיות והנדסיות ברורות, שעל פיהן הם צריכים להיות מיוצרים ומותקנים. כך, למשל, ישנם גבהים מינימליים לסוגים השונים של המוצר ולמשל: גובהו של מעקה אלכסוני לא ירד מ-90 ס"מ ולעומתו גובהו של מעקה סטנדרטי לא ירד מ-110 ס"מ.
 
רק אצלנו - שירות תיקונים לאחר פריצה